OHUTUSE KONTROLL

Kosmeetiline toode, mis puutub kokku meie kehaga ning eriti selle kõige õrnema ja intiimsema piirkonnaga, peab olema ennekõike ohutu ja seejärel tõhus.

Ekuberg Pharma tõestab iga päev klientidele oma eetilist suhtumist ja pühendumust, pakkudes täielikult kvaliteedi- ja ohutusalastele ootustele vastavat toodet.

Kõigi DermoXENi toodete ohutus on tagatud alates toorainest, mis peab läbima range ohutuskontrolli valmistoote turuletoomiseni. Enne seda peab toode läbima in vitro laborianalüüsid ja in vivo kliinilised uuringud dermatoloogide ning günekoloogide hoolsa järelevalve all.

Iga DermoXENi toote partiid analüüsitakse veendumaks, et tootmisprotsessi tagajärjel tekkida võivaid raskmetalle, nagu nikkel, kroom, koobalt, elavhõbe ja pallaadium, leiduks toodetes alati minimaalselt, mis on rahvusvahelises teaduskirjanduses tunnistatud HÜPOALLERGEENSEKS.

Kosmeetikatoode kantakse 18 tunniks in vitro rekonstrueeritud inimepidermise mudelile. Ärrituse potentsiaal määratakse rakkude elulemuse hindamisel (versus positiivne ja negatiivne kontroll) ning selliste põletikumediaatorite vabanemise ja tootmise mõõtmisel nagu laktaatdehüdrogenaas, mille vabanemine näitab rakumembraani terviklikkuse kaotust, ning tsütokiin interleukiin 1a, millel on põhiosa põletikulistes protsessides.

Toote koostisosa loetakse MITTEÄRRITAVAKS, kui see ei ole tsütotoksiline ja kui põletikku soodustava tsütokiini sisaldus märkimisväärselt ei suurene.

Nende analüüside järel on tunnistatud, et ükski DermoXENi toode EI ÄRRITA nahka.

Selle in vitro analüüsiga inimese tupe rekonstrueeritud epiteelil hinnatakse naiste hügieenitoodete tõttu tekkinud ärritust. Toode kantakse 18 tunniks epiteelile. Arvutatakse koe elulemuse 50%-liseks vähenemiseks vajalik aeg (ET50). Samuti hinnatakse laktaatdehüdrogenaasi sünteesi, mis on tsütoplasma ensüüm ja mille vabanemine näitab rakumembraani terviklikkuse vähenemist.

Nende analüüside järel on tunnistatud, et ükski DermoXENi toode EI ÄRRITA nahka.

Kõiki DermoXENi tooteid on kontrollitud in vivo 20 tervel vabatahtlikul, et hinnata nahasobivust. Dermatoloogiline kontroll teostati oklusiivplaastriga, mis kanti iga vabatahtliku seljanahale ja jäeti sinna 48 tunniks.

Toote nahasobivust hindas dermatoloog 15 minutit ja 24 tundi pärast plaastri eemaldamist. Arvesse võeti järgmisi parameetreid: nahapunetus ja tursed.

Nende analüüside järel on tunnistatud, et ükski DermoXENi toode EI ÄRRITA nahka.

Nikkel, kroom, koobalt, elavhõbe ja pallaadium on raskmetallid, mis võivad olla inimese jaoks äärmiselt tugevad allergeenid. Neid leidub looduses, paljudes metallesemetes, samuti mõnes pesupulbris, kosmeetikatoodetes, värvides ning vähesel määral ka toidus.

Nahaga kokkupuutuvate toodete ohutuse tagamiseks kontrollib Ekuberg Pharma kõiki tootepartiisid spetsiaalselt, et tagada raskmetallide kontsentratsioon alla 0,00001%.